Töötuba

Lillenberg Watchmakers Club

 

Lillenberg Watchmakers Club on õpitöötuba, milles ise tehes ja katsetades õpime koos tundma kellassepakunsti saladusi.

Kontakt

Huvi korral võta ühendust jaanus.lillenberg@horologica.ee

Miks ma otsustasin teha Lillenberg Watchmakers Club’i

Kui ma alustasin kellassepa õpingutega, siis tundsin suurt puudust paraktilistest nõuannetest, nõksudest, headest praktikatest, tööriistade käsitsemisest ja isegi lihtsatest teadmistest, kuidas seda tööd teha. Käisin mitme-mitme kellassepa juures uurimas (ka tasuta) praktikavõimalusi ja kõikidelt tuli viisakas, ent kindel ei. Sel hetkel otsustasin, et soovin omandatud teadmisi jagada. Kellassepakunsti tarkustest ja oskustest suurem osa tuleb ainult aja ja pühendumusega. Usun, et teadmiste jagamine ei tekita kellelegi ohtu.
Selle kaemuse pinnalt sündiski Lillenberg Watchmakers Club.

Lillenberg töötuba

Kellele töötuba on mõeldud ja mis seal tehakse?

Töötuba on mõeldud kõigile käekellafännidele, kes soovivad ise tegemise kaudu paremini mõista, kuidas mehaanilise käekella mehhanism töötab. Töötoas võtame lahti ja paneme kokku mehaanilise käekella (üleskeeratava, mitte patareiga) mehhanismi ja hea õnne korral paneme kokku tagasi. Selle käigus tekib ka mõistmine, kuidas kell töötab. Tööriistad ja kella mehhanism on minu poolt, midagi ise kaasa võtma ei pea. Kasutame töötoas professionaalseid enamasti Šveitsi päritolu kellassepatööriistu. Komplekti olen ise koostanud ja valinud ning soovi korral võib selle ka kaasa osta.

Lillenberg töötuba

Kui palju inimesi saab töötoast korraga osa võtta?

Maksimaalne arv inimesi, kes töötoast osa saab võtta, on neli, kuid enamasti oleme teinud kolme inimesega. Nii jagub igale huvilisele piisavalt personaalset tähelepanu, ükski küsimus ei jää vastuseta, ükski lugu kuulamata ja ükski apsakas parandamata.